Przewodniczący Rady Miasta Szczecin powitał wszystkich obecnych, w tym prezydenta, wiceprezydentów, skarbnik oraz radnych. Stwierdził, że sesja ma kworum i może się rozpocząć.
Przewodniczący poświęcił chwilę, aby uczcić pamięć trzech zmarłych osób, które miały znaczący wpływ na miasto: Wiesławy Rabińskiej, Ireny Brodzińskiej oraz Marii Radomskiej-Tomczuk. Uczczono ich pamięć minutą ciszy.
Przewodniczący odczytał podziękowanie od gminy Kłodzko za pomoc finansową udzieloną przez Miasto Szczecin w czasie powodzi w 2024 roku.
Protokół został przyjęty jednogłośnie przez radnych.
Wprowadzone zostały następujące projekty uchwał:
Radny Marek Kolbowicz przedstawił stanowisko dotyczące obchodów jubileuszu. Po krótkiej przerwie, po dyskusji, stanowisko zostało przyjęte jednogłośnie przez radnych.
Radny Marek Duklanowski wyraził wątpliwości co do planu, argumentując, że zmiana linii zabudowy może wpłynąć na wycinkę drzew. Po dyskusji projekt został przyjęty 22 głosami za, 7 przeciw.
W trakcie dyskusji mieszkańcy wyrazili obawy dotyczące wpisania ich budynków na listę zabytków. Po długiej debacie, wniosek o odesłanie planu do wnioskodawcy został przyjęty 27 głosami za, 20 przeciw.
Rada podjęła szereg uchwał dotyczących sprzedaży nieruchomości, bonifikat oraz planów rozwoju infrastruktury, które zostały jednogłośnie przyjęte.
Radny Maciej Kopeć złożył dwa zapytania dotyczące podwyżek dla nauczycieli oraz analizy lokalizacji Teatru Współczesnego. Zostały one przyjęte do wiadomości i zostaną rozpatrzone przez odpowiednie wydziały.
Przewodniczący podziękował wszystkim obecnym, zamykając VIII zwyczajną sesję Rady Miasta Szczecin.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.