Posiedzenie rozpoczęło się od stwierdzenia obecności kworum, co umożliwiło przystąpienie do obrad. Przewodniczący Rady Miasta Szczecin, w nawiązaniu do rocznicy wydarzeń z 17 grudnia 1970 roku, przypomniał o znaczeniu tego dnia w historii Szczecina, oddając hołd ofiarom tamtych wydarzeń.
Na początku sesji wprowadzono do porządku obrad trzy projekty uchwał:
Radni jednogłośnie przyjęli protokół z VI zwyczajnej sesji Rady Miasta, która odbyła się 26 listopada 2024 roku.
Przewodniczący przedstawił projekt zmian w budżecie miasta na 2024 rok, który został pozytywnie zaopiniowany przez komisje. Po głosowaniu, 22 radnych opowiedziało się za przyjęciem zmian, 7 wstrzymało się od głosu.
Podobnie jak w przypadku budżetu, zmiany w wieloletniej prognozie finansowej miasta również zostały przyjęte przez radnych w głosowaniu, uzyskując 22 głosy za i 7 wstrzymujących się.
Najważniejszym punktem obrad było przedstawienie projektu budżetu miasta na 2025 rok. Prezydent Szczecina, Piotr Krzystek, podkreślił, że budżet został opracowany w trudnej sytuacji finansowej samorządów i ma na celu utrzymanie wysokiego tempa rozwoju miasta. W budżecie przewidziano wydatki na poziomie 4,486 miliarda złotych oraz dochody wynoszące 4,280 miliarda złotych, co skutkuje deficytem w wysokości 200 milionów złotych.
Budżet zakłada znaczne inwestycje w edukację, transport oraz pomoc społeczną. Po dyskusji, radni przystąpili do głosowania, w którym 22 radnych opowiedziało się za przyjęciem budżetu, 7 głosów było przeciw.
W kolejnej uchwale dotyczącej WPF, radni również jednogłośnie przyjęli projekt, głosując 22 głosy za i 7 przeciw.
Następnie przegłosowano szereg uchwał dotyczących m.in. przystąpienia do sporządzania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, zatwierdzenia regulaminu Rady Społecznej w Szczecińskim Centrum Zdrowia oraz uchwał związanych z pomocą finansową dla województwa zachodniopomorskiego.
Wszystkie uchwały zostały przyjęte w głosowaniach, z wyjątkiem jednej dotyczącej powołania Komisji ds. Etyki i Moralności, która została uznana za bezzasadną.
Pod koniec sesji radni zgłosili interpelacje oraz wolne wnioski, w tym propozycję powołania zespołu do spraw interwencji dotyczących zwierząt w Szczecinie, co spotkało się z pozytywnym odzewem.
Sesja zakończyła się podziękowaniami dla wszystkich radnych oraz życzeniami z okazji nadchodzących świąt i nowego roku.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.